Z dzieckiem do… // Wrocławski Park Wodny

Są baseny i BASENY. Dziecko warto zabrać na basen zawsze (wyjątkiem jest brudna lub lodowata woda, do której sami nie mielibyśmy ochoty wejść), obojętnie czy to na zwykłą pływalnię, czy też do wypasionego aquaparku. Ale jest jedno takie miejsce, które musisz zaliczyć będąc z dzieckiem we Wrocławiu!

Dlaczego tak spodobał mi się park wodny we Wrocławiu? Ano dlatego, że basen ten jest stworzony dla rodzin z maluchami. Już od wejścia widać szatnię przeznaczoną specjalnie dla rodziców z dziećmi (nie tylko dla matek!), kolorową, z bajkowymi postaciami, kabinami z przewijakami, a nawet kojcem. Taka mała rzecz, ale jaka genialna! Gdybym była sama, mogłabym przebrane już dziecko wsadzić do kojca i w spokoju się ubrać, nie bojąc się, że spadnie z przewijaka i nie musząc kłaść go na mokrej podłodze. Nie wiem kto to wymyślił, ale to się chwali!

Również prysznice są kolorowe, z postaciami, które zachęciłyby i chłopców i dziewczynki, dzięki czemu prysznic nie jest tak traumatycznym przeżyciem.

Brodziki również nie zostały potraktowane po macoszemu i schowane w ciemnym kącie. Płytsze i głębsze, kolorowe, z fontannami, niedźwiedziem tryskającym wodą z nosa. Bardzo dużo miejsca, dodatkowo dwa większe baseny również przeznaczone dla maluchów. Woda, powiedziałabym – baaardzo ciepła, dla mnie aż za bardzo, ale to dzieciom ma się podobać ;)

Przewijaki są dosłownie wszędzie. I na sali basenowej i schowane w specjalnych pomieszczeniach. Nie trzeba latać z dzieckiem do szatni, sprytne.

Z restauracji nie korzystaliśmy, ale widziałam krzesełko do karmienia, niby standard, ale ostatnio spotkałam się z miejscem, które choć rodzinne, żadnego krzesełka dla maluchów nie miało…

Jedyne czego brakuje (może przeoczyłam?) to miejsce do karmienia piersią. Dla mnie to żaden problem, nakarmiłam na leżaku, ale przydałoby się jedno wyciszone miejsce :)

Co najbardziej spodobało się Konradowi? Piłki, węże i… zjeżdżalnia przygotowana specjalnie dla dzieci. Co prawda, puszczaliśmy go od połowy, ale mimo zmęczenia, tak bardzo nie chciał z niej schodzić, że skończyło się ogromnym lamentem :)

Cena takiej atrakcji? My pojechaliśmy w poniedziałek i wykupiliśmy bilet 3-godzinny, zapłaciliśmy 2 x 38 złotych. Pełen cennik możecie zobaczyć TU.

Jakie baseny w Polsce polecacie dla rodzin z małymi dziećmi? A może przed jakimiś przestrzegacie?

IMG_7401IMG_7403IMG_7452IMG_7457IMG_7371IMG_7465

Advertisements

4 thoughts on “Z dzieckiem do… // Wrocławski Park Wodny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s